a2
 
Bunkernummer
A2
Oud Bunkernummer
CA9
Lokatie
Astene
Project
9
Aantal kamers
2 achteraan verbonden kamers en een sas
Aantal schietgaten
2

Type geschut

2 x MI

Bijhorende vuurrichting

westen

Korte beschrijving van de bunker

  • Uitwendige kenmerken.
  • De hoeken zijn afgewerkt met baksteen. Het geheel is gecementeerd geweest met waarschijnlijk het motief van bakstenen. Daarna werd alles gecamoufleerd met het uitzicht van een kleine woning of een stal op een weiland.
  • Volgens de grondplannen zou het bunkertje geen andere valse ramen hebben gehad dan deze die de twee schietgaten verborgen.
  • Structuur.
  • Twee achteraan verbonden kamers en een sas.
  • Elke kamer was voorzien voor het opstellen van een mitrailleur.
  • Opmerkingen.
  • Hij stond tussen A1 (125 m) waarmee hij in hoek opgesteld stond zodat hij een groter gezichtsveld en schootsbereik had. De eerstvolgende bunker van de voorlinie is de bunker A3 (1200 m). Dit is meteen ook het grootste afstand tussen twee voorliniebunkers die men kan vinden op de ganse voorlinie. Dit grote gat wordt wel gedeeltelijk opgevuld door de korter bijliggende steunliniebunkers, gelegen in het gat gelaten tussen A2 en A3 maar meer achteruit. Zo ligt de steunliniebunker D2 respectievelijk op 850 meter van A2 en op 585 meter van A3.
  • Naast de standaardopstelling van Maximmitrailleurs was deze bunker ook nog voorzien voor de opstelling van Hotchkiss- of Coltmitrailleurs.
  • De bunker is zeker verdwenen. Naar alle waarschijnlijkheid bij het aanleggen van de woonwijk. Hoogstwaarschijnlijk is hij gewoon ondergraven en in zijn geheel in de ondergrond verdwenen.

Routebeschrijving om deze bunker te vinden

  • De bunker moet in de huidige wijk in de directe omgeving van de Pennemansstraat gelegen hebben. Wanneer we gekende lokatie van de bunker op kaart proberen over te zetten, zijn echter een aantal verschillende lokaties mogelijk. De lokatie is dan ook tot op de dag van vandaag nog altijd onduidelijk. Ik heb nog enkele nieuwe pogingen ondernomen om meer exact de lokatie proberen te traceren. Ze worden echter allen nog verder onderzocht. Wordt zeker nog vervolgd.
Eigen beoordeling van de bunker

0/5

Vindbaarheid
moeilijk
Bijhorende foto's
Origineel plan van deze verdwenen bunker.
a2
Luchtfoto van de Pennemanstraat. Bij de zoektocht die u hieronder vindt is de bunker verondersteld gelegen te hebben ergens binnen de bovenste aangeduide ovaal. Dit is echter in de veronderstelling dat de Pennemanstraat nog lag waar ze toen ooit lag. Naar alle waarschijnlijkheid lag ze iets zuidelijker dan nu. Door enkele nieuwe inzichtingen van oude kaarten met herkenbare lokaties moet de bunker allicht meer gezocht worden in het iets lager gelegen ovaal. (wordt zeker nog vervolgd)
lokatie waarbinnen de verdwenen A2 ooit moet gelegen hebben
 
Vorige (A1)
Vorige (A1)
Volgende (A3)
Volgende (A3)