 |
|
Korte beschrijving van de bunker
|
- Uitwendige kenmerken.
- Hoeken afgewerkt met baksteen en het geheel was gecementeerd met een assesteenmotief.
- Het schietgat links vooraan was gecamoufleerd als een vals raam. Rechts was nog een nepraam aangebracht op de voorkant van de commandokamer.
- Het bunkertje had het uitzicht van een assestenen bijgebouw bij een boerderij met een dak in asbestgolfplaten.
- Structuur.
- Twee kamers die achteraan verbonden zijn met elkaar.
- Enkel de linker kamer is voorzien van een schietgat.
- De bunker was voorzien voor het opstellen van een mitrailleur in de linker kamer.
- Opmerkingen.
- Het was een commandobunker tussen de steunpunten Astene en Eke tussen C2 (805 m) en C4 (1030 m).
- De mitrailleurkamer was naast de standaard voorziene Maximmitrailleur ook voorzien voor de opstelling van een Hotchkiss- of Coltmitrailleur.
- De bunker lag op de rand van een kouter, tegen een vijver die waarschijnlijk is ontstaan als een zandontginning voor de aanleg van de E17.
- Op het einde van de ontginning heeft men de bunker op de zijkanten en en achterkant naar het veld toe, rondom omgraven zodat hij op een eilandje kwam te staan tegen de vijver. Op een dag is gans het zootje afgekalft in de vijver zodat de bunker voor goed is verdwenen in de dieperik van de vijver. Naar alle waarschijnlijkheid ligt de bunker dan ook nog als een massieve blok op de bodem van de vijver.
- Men kan de originele plaats aan de vijver nog altijd terugvinden omdat er een soort aanlegsteigertje is, vermoedelijk heden gebruikt voor vissers. Men ziet er trouwens in het water baksteen- en betonresten liggen.
- Op basis van de prijzen gehanteerd door bouwfirma C en gemiddelde hoeveelheden zoals teruggevonden bij de detailkostprijzen van bouwfirma A en B moet deze bunker in zijn tijd ongeveer 56.000 Bef. gekost hebben.
|
Routebeschrijving om deze bunker te vinden
|
- De bunker lag langs het doodlopende wegeltje met naam "Versluysstraat" op de linker kant tegen waar heden een vijver is. De exacte lokatie is vrij gemakkelijk terug te vinden.
- Er is op de rechter kant een smal voetwegeltje, weg van de vijvers vanaf de Versluysstraat. Dit voetwegeltje kruiste origineel de weg en liep door tot waar nu de vijver is. De bunker stond naast dit originele voetwegeltje.
- Er is heden een loopstijgertje in de vijver waar vroeger de bunker stond.
|
Eigen beoordeling van de bunker |
0/5 |
Vindbaarheid |
iets moeilijker |
Origineel plannetje van de heden onder het wateroppervlak verdwenen bunker. |
|
|
De bunker lag praktisch loodrecht op de hoofdweg vanaf het boerderijtje, juist op de rand in de vijver. |
|
|
Zicht op de lokatie van de bunker, heden verdwenen in de vijver, vanaf de Versluysstraat. |
|
|
Lokatie waar de bunker zeer kort tegen in de vijver moet liggen. |
|
|
Naast de loopplank ziet men in de vijver vermoedelijk nog puin liggen van de verdwenen bunker. |
|
|
| |
|
|