c8
 
Bunkernummer
C8
Oud Bunkernummer
EV6
Lokatie
Vurste
Project
6
Aantal kamers
2 achteraan verbonden kamers en een sas
Aantal schietgaten
2

Type geschut

2 x MI

Bijhorende vuurrichting

zuid - zuid oosten

Korte beschrijving van de bunker

  • Uitwendige kenmerken.
  • De hoeken zijn afgewerkt met baksteen en het geheel is glad gecementeerd.
  • Vooraan waren er twee schietgaten verborgen als ramen.
  • De bunker heeft voor de rest geen andere valse ramen meer.
  • De achterkant is wel vrij goed intakt zodat men nog goed de originele camouflage ziet van deze bunker rondom de eigenlijke toegangsdeur.
  • Het geheel had het uitzicht van een bijgebouw bij de boerderij ernaast met eveneens een dak in rode Boomse dakpannen.
  • Structuur.
  • Twee achteraan verbonden kamers en een sas.
  • Elke kamer voorzien voor het opstellen van een mitrailleur.
  • Opmerkingen.
  • Het is een commandobunker in de steunlinie tussen steunpunt Semmerzake en Muntekouter tussen D8 (760 m) en D9 (225 m). Hij is in hoek opgesteld met D9 zodat ze samen een groter gezichtsveld en schietbereik hebben.
  • De mitrailleurkamers zijn enkel voorzien voor de opstelling van Maximmitrailleurs. Er waren geen extra voorzieningen om eventueel andere types van mitrailleurs te kunnen plaatsen.
  • De bunker is volledig vrij al zijn de beide schietgaten nog dichtgemetst.
  • Op basis van de prijzen gehanteerd door bouwfirma E en gemiddelde hoeveelheden zoals teruggevonden bij de detailkostprijzen van bouwfirma A en B moet deze bunker in zijn tijd ongeveer 67.000 Bef. gekost hebben.

Routebeschrijving om deze bunker te vinden

  • Komende van de Wannegatstraat ligt deze bunker op de linker kant, juist achter een boerderij op de Bukkestraat.
Eigen beoordeling van de bunker

4/5

Vindbaarheid
goed
Bijhorende foto's
Origineel grondplannetje.
c8
Vooraanzicht op het bunkertje anno 1995. Op de achtergrond de boerderij waar de bunker moest bij functioneren als nep bijgebouwtje. (Foto: G. De Jong - Simon Stevin Stichting)
vooraanzicht bunker C8 in 1995 Guido De Jong
Achteraanzicht uit dezelfde periode. (Foto: Collectie G. De Jong - Simon Stevin Stichting)
Ongeveer hetzelfde zicht als bovenaan, anno 2006. Gezien de kleur van de boerderij, zal de bunker allicht ook ooit wit geverfd geweest zijn.
c8
Vooraanzicht met de twee schietgaten gecamoufleerd als twee valse ramen. Beide schietgaten zijn nog altijd dichtgemetst.
c8
Achterkant van de bunker. Het is een van de weinige bunkers waarbij het camouflagestuk rondom de eigenlijke toegangsdeur nog vrij intakt (op het dakje na) aanwezig is. Heden beginnen wel aan alle kanten de bijgemetste hoeken af te brokkelen.
c8
Achterkant en linker zijkant van de bunker.
c8
Binnenzicht linker mitrailleurkamer. Deze bunker was alleen uitgerust om Maximmitrailleurs te kunnen opstellen.