gesneuvelde belgische soldaat
 

18 daagse veldtocht gekoppeld aan TPG

Neergestorte B17 te Kwatrecht 19-09-1944

De bevrijding WO II van de regio rond TPG

Toestand Belgisch leger ten tijde van augustus 1914

Toestand Belgisch leger ten tijde van mei 1940

Gesneuveldenlijsten:

Contact en onbeantwoorde vragen

Media-aandacht

Copyright

Links

Chronologisch verloop van de 18 daagse veldtocht aan het bruggenhoofd Gent.

Algemene samenvattende lijst van gesneuvelde Belgische soldaten tijdens de 18 daagse veldtocht.

Hieronder vindt u een lijst, in de mate van de bekendheid, van Belgische soldaten die sneuvelden bij de 18-daagse veldtocht.

Er werd gepoogd de lijst zoveel mogelijk te ontdoen van fouten en dubbels. Er zullen echter zeker nog fouten en onvolledigheden inzitten. Mocht u opmerkingen, aanvullingen of correcties hebben bij de onderstaande informatie, mag u deze altijd doorgeven. Ze zullen periodiek en met plezier mee verwerkt worden op de website binnen redelijke termijn. Onderaan deze pagina vindt u ook steeds de laatste datum van aanpassen van de lijst. (mail gerust op info@bunkergordel.be).

Volgende zaken werden toegepast om dubbels te vermijden:

  • De achternamen werden (los van de voornamen) alfabetisch gerangschikt. Hierbij werd er geen rekening gehouden met spaties, speciale lettertekens, koppeltekens, ...
  • Letter Y en IJ werden altijd gerangschikt als IJ.
  • In het geval dat er namen zijn waarbij heden nog altijd twijfel bestaat over al dan niet mogelijks dubbel opgenomen, zijn deze schuin afgedrukt.
  • Bij namen met dubbele schrijfwijzes waarbij niet duidelijk is welke versie de juiste is, zijn beide alternatieven aangegeven die al terug gevonden zijn. In dit geval wordt voorrang gegeven aan de schrijfwijze op eventuele doodsprentjes.
  • Bij tegenstrijdige detailinfo wordt rekening gehouden met de meest betrouwbare bron en in geval van blijvende twijfel, beiden vermeld.

 

 

 

Namen van COO... tot en met CQz...

978 0 Achternaam Voornaam Geboorteplaats Geboorte-
datum
Stamnr Gesneuveld te  Overleden Eenheid Onderindeling Rang-functie Meer detail overlijden
979 1 COOL Judocas Willebroek 5/12/1905 131/74753 Saint Martin (FR) 21/05/1940 6e Legerdepot Intendancekorps
(bevoorradingskorps)
   
980 2 COOL Adolf Opwijk 9/01/1914 164/14563 Aarsele -
(+) Tielt
26/05/1940 14e Artillerie 6e Groep 16e Batterij Brigadier  
981 3 COOLEN Octaaf Izegem 25/10/1911 109/77458 Vroenhoven 10/05/1940 18e Linie 1e Bat 1e Comp Soldaat Gevallen bij 1e zware Duitse aanval met zwevers aan de brug van Vroenhoven aan het Albertkanaal
982 4 COOLEN Pieter Gremelso
(bij Maaseik)
11/02/1910   Brugge 6/06/1940 44e Linie   Soldaat Gezien de datum in hospitaal overleden aan eerdere verwondingen opgelopen bij de verdediging van de lijn Aarsele-Tielt
983 5 COOLMAN René Jette 17/09/1912 112/82211 Knesselare 27/05/1940 29e Linie 1e Bat 4e Comp Sergeant omgekomen bij tegenaanval om het eerder door de 12e Linie verloren terrein ten noordoosten van Ursel te proberen heroveren op de Duitsers. rond 12 uur gesneuveld in de hof van het gemeentehuis.
984 6 COOLS Domien of Dominicus Borgerhout 25/08/1907 105/75929 Kwatrecht 20 of 21/5/1940 5e Linie 1e Bat 1e Comp Beroeps-
onderofficier
omgekomen door obusscherven 1e of 2e dag van gevechten (Bruggenhoofd Gent)
985 7 COOLS Florent Ruisbroek 1/07/1912 192/16243 Brugge 31/05/1940 1e TTR (Transmissietroepen) 1e Comp Korporaal Gezien de datum allicht in een hospitaal overleden aan de opgelopen verwondingen
986 8 COOLS Lodewijk Geel 7/11/1910 107/80317 Willemstad (NL) 30/05/1940 7e of 15e Linie   Soldaat Omgekomen toen een schip met Belgische krijgsgevangenen, de "Rhenus 127" op een mijn liep en zonk.
987 9 COOLS Petrus Geel 15/11/1907 105/75850 Assent 12/05/1940 35e Linie 1e Bat 1e Comp Soldaat-
Bevoorrader
werd dodelijk verwond door obusscherven bij terugtrekken uit Beringen bij de verdediging van het Albertkanaal.
988 10 COOMAN Desire Erondegem 11/12/1904 117/1436 Fruges (FR) 22/05/1940 Genie Spoorwegen-telefoon-telegrafie (CFT)    
989 11 COOMANS Leopold Meerhout Zittaert 6/07/1919 111/89472 Heule Allicht 25/05/1940 ipv 24/05/1940 Bataljon Grenswielrijders Limburg   Soldaat Gesneuveld bij laatste pogingen een weerstandslijn op te trekken op de lijn Ieper-Menen
990 12 COOMANS Ludovicus Antwerpen 11/01/1906 of 11/02/1906 101/73267 Oudenaarde (Hosp) 7/06/1940 31e Linie 1e Bat 3e Comp Soldaat Gezien de datum, in een hospitaal overleden aan de opgelopen verwondingen
991 13 COOMANS Maurice of Maurits Overijse 27/01/1915 183/20454 Heist -
(+) Oostende
20/05/1940 -
(+) 25/05/1940
1e Luchtvaart 1e Bat 3e Eskadron Soldaat overleden aan eerder opgelopen verwondingen in een hospitaal
992 14 COOMANS Pieter Oud Turnhout 14/11/1915 105/84793 Kwatrecht 21/05/1940 5e Linie 1e Bat 4e Comp Soldaat gesneuveld de 2e dag van gevechten aan Bruggenhoofd Gent
993 15 COOREMAN Albert Elisabethville
(heden Lubumbashi - Congo)
9/04/1915 151/39477 Kuurne 24/05/1940 1e Artillerie      
994 16 COOREMAN Emile Thuin 29/08/1911 113/49209 Roeselare -
(+) Ieper
26/05/1940 43e Linie 3e Bat 11e Comp   zwaar gewond toen de eenheid in het station van Gits uit de lucht werd aangevallen. Vermoedelijk aan de verwondingen hiervan in hospitaal overleden.
995 17 COORMAN Georges Wevelgem 8/08/1918 131/92479 Zelzate 24/05/1940 1e Karabiniers 3e Bat 9e Comp Korporaal Allicht nog gesneuveld te Zelzate bij het verlaten van het kanaal Gent-Terneuzen toen Duitse troepen hier probeerden het kanaal over te steken.
996 18 COPERMANS Josephus Diest 25/08/1905 113/42526 Ieper 24/05/1940 GVCE (wachters van verkeerswegen en instellingen) 23e Bat 4e Comp (Grand Rosiere)    
997 19 COPIENNE Arthur           14e Artillerie   Brigadier  
998 20 COPPEE Ludolphe Clermont lez Walcourt 11/08/1912   Denderhoutem 17/05/1940 1e DTCA (Luchtafweer)      
999 21 COPPENOLLE Jan of Joannes Hoboken 27/11/1916 of 26/11/1917 279/6094 Hansbeke 26/05/1940 5e Linie Stafcompagnie Soldaat omgekomen door een bom aan het Schipdonkkanaal
1000 22 COPPENS Petrus Overboelare 10/02/1902 121/8850 Oostduinkerke 31/05/1940 2e Legerdepot Intendancekorps
(bevoorradingskorps)
   
1001 23 COPPENS Albertus Gent 17/05/1915 102/90109 Oostwinkel 27/05/1940 22e Linie 4e Bat 13e of 14e Comp C47 Sergeant gesneuveld tijdens tegenaanval om verloren posities aan Schipdonkkanaal opnieuw te proberen heroveren.
1002 24 COPPENS Gaston Nederboelare (Reep) 16/05/1912 140/26622 Tongeren 10/05/1940
Allicht 11/05/1940
2e Lansiers 2e Groep 5e Eskadron 2e Peloton Soldaat Zo goed als zeker op 11/05/1940 gesneuveld toen hun stellingen tussen Tongeren, Nerem en Vreren tot 6x toe worden aangevallen door de Duitse Luftwaffe.
1003 25 COPPENS Polydoor Smetlede 11/01/1914 131/87090 Gellik 10/05/1940 2e Karabiniers 3e Bat 11e Comp   Gesneuveld aan het Albertkanaal. Het 3e Bat met onder andere de 11 Comp lag opgesteld tussen de brug van Briegden en de brug van Eigenbilzen en bezette onder andere de bunkers BH2bis, BH3, BH3bis en BH4. Hier kwamen vooral soldaten om door aanvallen van de Duitse Luftwaffe.
1004 26 COPPIETERS Leon Laken 10/10/1914 113/52201 Oeselgem 26/05/1940 19e Linie 2e Bat 6e Comp   gesneuveld bij zware gevechten aan de eerder vernielde brug over de Leie te Oeselgem
1005 27 COQUETTE Gustave Marcinelle 4/02/1919 101/87186 Fexhe Slins 11/05/1940 1e Linie 1e Bat 2e Comp   gedood bij Duitse luchtaanvallen
1006 28 COQUIDEZ Maurice Seneffe 19/07/1912 131/82655 Arendonk 14/05/1940 3e Karabiniers 2e Bat 6e Comp   Geneuveld toen het Maas - Scheldekanaal werd verlaten na de Nederlandse kapitulatie en men hier overrompeld werd met vrijgekomen Duitse troepen uit Nederland.
1007 29 CORBESIERS Jacques Anderlecht 18/09/1908 135/66321 Borgloon 11/05/1940 11e Linie 1e Bat 4e Comp   gesneuveld door foutievelijk op Sint Truiden terug te trekken en zo recht in de Duitse troepen te versukkelen
1008 30 CORBIER Jules Marcq (FR) 30/3/1895 123/5028 Doornik eind mei 1940 Rijkswacht Rijkswacht    
1009 31 CORBION Jean Couthuin 16/05/1914 113/52933 Bethune (FR) 22/05/1940 19e Linie
Allicht 63e Linie
3e Bat 9e Comp   De 63e Linie was het opleidings- en versterkingsregiment van onder andere de 19e Linie. Deze dienden zo snel mogelijk het zuiden van Frankrijk te proberen bereiken maar hun trein strandde door de snelle doorbraak van de Duitsers in het noorden van Frankrijk. Toen ze geblokkeerd zaten dienden ze bijkomend nog mee de verdediging van Boulogne mee op te nemen tegen de opstormende Duitse pantsers. Allicht hierbij zwaar gewond geraakt en in een hospitaal aan zijn verwondingen overleden.
1010 32 CORBISIER Andre Ecaussines Lalaing   145/30457 Limal 16/05/1940 4e I.D. Eskadron Wielrijders Soldaat Mogelijks bij eindeloos terugtrekken afgedwaald geraakt van de rest van zijn eenheid en hierbij komen te sneuvelen
1011 33 CORBUSIER Charles Clermont sous Huy 14/04/1905 136/11716 Alveringem 29/05/1940 GVCE (wachters van verkeerswegen en instellingen) 9e Bat 1e Comp    
1012 34 CORDIER Albert Namur 12/10/1914 146/28350 Maldegem 26/05/1940 15e I.D. Groep Wielrijders
2e Eskadron
Wachtmeester Gesneuveld toen hun eenheid in de bres werd gegooid voor de verdediging van verloren gegane posities aan het Schipdonkkanaal te Adegem
1013 35 CORDIER
   of CORDIEZ
Henri Roisin 8/02/1920 125/58455 Nevele 26/05/1940 1e Jagers te Voet 1e Bat 3e Comp Soldaat gesneuveld bij gevechten om het Schipdonkkanaal. De 1e Jagers dienden een dwarsstelling op te trekken wegens Duitse doorbraak in de regio Nevele in de stellingen van de 15e Linie.
1013 35 CORDIEZ
   Zie CORDIER
Henri                  
1014 36 CORDONNIER Edouard Verviers 27/02/1910 101/78551 Passendale 27/05/1940 31e Linie 2e Bat 7e Comp   gevallen bij laatste zware Belgische weerstand tussen Zonnebeke, Passendale en Ieper
1015 37 CORLIER Ernest Lasne Chapelle 11/01/1916 293/1619 Amiens (FR) 19/05/1940 RFN      
1016 38 CORLUY Frans of Franciscus Borgerhout 10/07/1907 105/75009 Pittem of Klerken -
(+) Brugge (hosp)
27/5/1940-
(+) 31/5/1940
17e Linie 2e Bat 5e Comp Soldaat Bij terugtrekken op Schuiferskapelle gewond geraakt en enkele dagen nadien in hospitaal aan de verwondingen overleden
1017 39 CORMEAU Gaston Kingston (GB) 16/05/1912 108/80433 Boulogne sur Mer (FR) 22/05/1940 Chemisch labo van het leger      
1018 40 CORMEAU Mathieu Dison 7/08/1907 31896 Sleidinge 20/05/1940 11e I.D. Comp C47-T13 Luitenant Omgekomen toen zijn eenheid vanuit de lucht werd aangevallen 
1019 41 CORNEE William Gent 2/09/1910 103/79645 Veldwezelt 10/05/1940 Bataljon Grenswielrijders Limburg 1e Bat 5e Comp Korporaal Omgekomen toen de inkomhall van de bunker op de brug van Veldwezelt met een holle lading werd opgeblazen en daarna ook de binnenzijde van de bunker zelf met explosieven werd uitgeschakeld.
1020 42 CORNEEL Karel Halle 12/04/1920   Humbeek - (+) Westmeerbeek (hosp) 17-18(+)/5/1940 5e Linie   Soldaat in hospitaal overleden aan de verwondingen opgelopen bij een overwachte Duitse aanval aan het kanaal van Willebroek
1021 43 CORNEILLIE Victor Linthout 5/03/1918 164/16348 Vroenhoven 10/05/1940 14e Artillerie 1e Groep 1e Batterij Brigadier  
1022 44 CORNELIS Charles Ekeren 17/08/1915 170/11663 Ardooie 24/05/1940 1e Legerartillerie 1e Groep 2e Batterij    
1023 45 CORNELIS Franciscus       Schilde 11/05/1940        
1024 46 CORNELIS Robert Anderlecht 21/12/1916 254/83 Saint Just Sauvage (FR) 13/06/1940 5e Cyclisten 1e Bat 1e Comp Soldaat Gesneuveld bij een zwaar luchtbombardement op Saint Just Sauvage (FR) waar deze in opleiding zittende Cyclisten te werk waren gesteld in opdracht van het Franse leger voor het graven van stellingen voor het Franse leger
1025 47 CORNELISSEN Pierre Maaseik 6/09/1915 145/29368 Rosmeer (NL) 10/05/1940 Bataljon Grenswielrijders Limburg 1e Bat 5e Comp   Allicht zwaar gewond achtergebleven in de bunker met het ontstekingsmechanisme aan de brug van Vroenhoven toen de duitse para's gedropt met zwevers met granaten het ontstekingsmechanisme voor de brug uitschakelden en in Nederlands hospitaal overleden aan zijn verwondingen. 
1026 48 CORNET Lucien Louette Saint Denis 12/09/1918 110/90142 Belgrade -
(+) Namur
12/05/1940 1e Ardeense Jagers 10e Comp Motorrijders Soldaat Belgrade was het rustkantonnement bij het doortrekken in westelijke richting. Hierbij is hun rustplaats ontdekt uit de lucht en door de Luftwaffe aangevallen. Hierbij allicht zwaar gewond geraakt en kort nadien in hospitaal aan zijn verwondingen overleden.
1027 49 CORNEZ Albert Hornu 23/09/1919 126/83530 Brugge 29/05/1940 2e Jagers te Voet 4e Bat 14e Comp C47   Vermoedelijk in een hospitaal overleden aan eerder opgelopen verwondingen
1028 50 CORNEZ Marcel Cuesmes 24/07/1916 153/22718 Ecaussines d'Enghien 15/05/1940 3e Artillerie Stafcompagnie   Omgekomen toen de trein die hun materiaal vervoerde te Ecaussines uit de lucht werd aangevallen. Er vielen in totaal 22 doden en 21 gewonden.
1029 51 CORNU Odon Ramegnies Chin 10/02/1911 289/4647 Doullens (FR) 20/05/1940 TTR (Transmissietroepen)      
1030 52 COROMBELLE Albert Liege 2/12/1915 290/3486 Eben Emael 11/05/1940 RFL Fort Eben-Emael Brigadier omgekomen bij het opwerpen van een versperring in de ondergrondse gangen naar kanonkazemat Maastricht 1 toen de bijhorende trappengallerij door een holle lading werd opgeblazen.
1031 53 CORRIJN Julianus Gent 26/01/1913 151/38395 Ursel (Zuidwesten Eeklo) 26/05/1940 7e Artillerie 1e Groep 3e Batterij Soldaat  
1032 54 CORRON Alfred Jemappes 29/06/1911 145/27246 Sclayn 9/06/1940 CT (Vervoerskorps) PARA (transport van munitie)   overleden aan eerder opgelopen verwondingen
1033 55 CORSTJENS
   of CORTJENS
Leon Maaseik 11/05/1918 114/42239 Zelzate 23/05/1940 14e Linie 4e Bat 13e Comp Soldaat gesneuveld bij Belgische tegenaanvallen om Duitse troepen die het kanaal Gent-Terneuzen hadden weten over te steken, terug te dringen
1034 56 CORTEN L       Eben Emael   RFL Fort Eben-Emael Soldaat  
1035 57 CORTEN Wouter Berchem of Antwerpen 23/01/1918 of 23/02/1918 42010 Geluwe 26/05/1940 3e Lansiers 1e Groep 2e Esk Onderluitenant Gesneuveld bij het proberen ontkomen uit de niet meer houdbare verdedigingslijn Dadizele, Geluwe, Wervik.
1036 58 CORTENS Emile Booischot 29/03/1910 169/18209/390 Sankt Vith 12/05/1940   Rijkswacht    
1036 58 CORTENS
   Zie CODDENS
                   
1037 59 CORTHOUTS Florentinus Herk de Stad 16/09/1903 214/3042 Dunkerque (FR) 21/05/1940 3e Legerdepot Intendancekorps
(bevoorradingskorps)
Veurne  
1037 59 CORTJENS
   Zie CORSTJENS
Leon                  
1038 60 COSYNS Albert Velzeke 24/08/1918 158/18670 Zwijnaarde 21/05/1940 8e Artillerie 4e Groep 10e Batterij Soldaat  
1039 61 COSMAN Maurice Ingelmunster 25/06/1914 131/88183 Boulogne sur Mer (FR) 24/05/1940 2e Karabiniers 1e Bat 1e Comp Soldaat Omgekomen bij doortrekken op Zuid Frankrijk waar men de 7 ID wou heropbouwen
1040 62 COSSE Hector Etterbeek 18/07/1910 176/17725 Zwijndrecht 17/05/1940 17e Genie 1e Comp    
1041 63 COTTELE André Koksijde 5/02/1916 103/85475 Wevelgem 25/05/1940 3e Linie 1e Bat 2e Comp Soldaat gesneuveld bij een Duitse doorbraak, val Leiestelling
1042 64 COTTENIE Adhemar Heule 9/04/1911 104/79345 Brugge 17/05/1940 34e Linie 2e Bat 6e Comp   in hospitaal overleden aan verwondingen allicht opgelopen in de nabijheid van het fort van Brasschaat
1043 65 COTTIELS Marcel Gilly 17/04/1904 192/11678 Izegem 26/05/1940 GVCE (wachters van verkeerswegen en instellingen) 32e Bat 4e Comp (Lodelinsart)    
1044 66 COUCKE Robert Brugge 17/06/1904 104/71991 Malaunay (FR) 21/05/1940 1e Legerdepot Intendancekorps (bevoorradingskorps)   Soldaat
1045 67 COUCKHUYT
   of COUCKUYT
Jules Izegem 18/08/1910 102/82244 Kluizen 23/05/1940 -
(+) 31/5/1940
32e Linie 3e Bat 9e Comp Soldaat Zwaar gewond bij Zware aanvallen op stellingen aan kanaal Gent Terneuzen bij Duitse pogingen het kanaal over te steken. Nadien in hospitaal aan zijn verwondingen overleden.
1045 67 COUCKUYT
   Zie COUCKHUYT
Jules                  
1046 68 COUDYZER Albert Herseaux 4/04/1919 104/86556 Wevelgem 24/05/1940 4e Linie 3e Bat 11e Comp   gesneuveld bij Belgische pogingen Wevelgem te weerhouden op de Duitsers. Was onderdeel van de Leieslag
1047 69 COUDYZER Michel Otegem 2/12/1909 145/26746 Emelgem 27/05/1940 13e I.D. Groep Wielrijders Soldaat Gesneuveld bij bieden weerstand aan de Mandel (kanaal Leie-Roeselare) nabij dorp Emelgem
1048 70 COULON Charles Ath 23/01/1915 108/84354 Ingelmunster 26 of 27/05/1940 16e Linie 3e Bat 9e Comp Korporaal gesneuveld bij de verdediging van de Mandelbeek (26) of de spoorlijn Ingelmunster-Ieper (27)
1049 71 COULON Raoul Hornu 26 of 29/09/1916 127/85146 Leopoldsburg 10/05/1940 3e Jagers te Voet 2e Bat 7e Comp of
3e Bat 11e Comp
Soldaat merkwaardige locatie voor deze eenheid
1050 72 COUNET Yvan       Vinkt 27/05/1940 3e Ardeense Jagers   Soldaat Gesneuveld bij nieuwe zware contacten met Duitse infanteristen bij de verdediging van Vinkt. 
1051 73 COURANGE Emile Athus 19/9/1897 174/4421 Soumoy (FR) 14/05/1940   Rijkswachtbrigade Athus    
1052 74 COURTOY Ernest Namur 27/11/1912 146/30121 Brussel (hosp) 30/05/1940 4e Lansiers 1e Groep 1e Eskadron   In hospitaal overleden aan eerder opgelopen verwondingen
1053 75 COURTOY Joseph Jemeppe sur Meuse 26/08/1918 101/86712 Fexhe le Haut Clocher 14/05/1940 1e Linie 4e Bat 14e Comp C47   gesneuveld bij terugtrekken op de Leie
1054 76 COURTOIS Albert Herselt 14/02/1916 111/86750 Terneuzen (NL) 23/05/1940 -
(+) 4/06/1940
14e Linie 4e Bat 13e Comp Soldaat Zwaar gewond bij Belgische tegenaanvallen om Duitse troepen die het kanaal Gent-Terneuzen hadden weten over te steken, terug te dringen. In hospitaal overleden aan verwondingen
1055 77 COURTOIS Albert Guirsch 28/01/1916 110/87614 Martelange -
(+) Villenave d'Omon (FR) 
10/05/1940 -
(+) 20/06/1940 
1e Ardeense Jagers 2e Bat 4e Comp Soldaat In hospitaal overleden aan de gevolgen van een kogelwond opgelopen bij het uitvoeren van vernielingsopdrachten in de nabijheid van de Luxemburgs-Belgische grens direct na de Duitse inval.
1056 78 COURTOIS François Tohogne 21/02/1920 297/1117 Temploux 12/05/1940 3e Ardeense Jagers 2e Bat 5e Comp Soldaat Omgekomen op een rustkantonnement  op weg om stelling te nemen op de lijn Wavre - Gembloux - Namur. De uitrustende soldaten werden uit de lucht opgemerkt door de Duitse Luftwaffe en massaal aangevallen.
1057 79 COUSIN Joseph Jamoigne 14/11/1914 110/84628 Vinkt 27/05/1940 1e Ardeense Jagers 3e Bat 9e Comp Korporaal gesneuveld aan een kogel door het hoofd bij zware gevechten aan de noordkant van Vinkt met Duitse infanteristen.
1058 80 COUSIN Valère Dranouter 21/06/1915 103/89871 Oostwinkel 26/05/1940 23e Linie 3e Bat 11e Comp of
4e Bat 13e Comp
Soldaat omgekomen bij zware Duitse aanvallen op de Belgische stellingen aan het Schipdonkkanaal
1059 81 COUSSEMENT Jozef Lichtervelde 2/03/1910 279/5167 Lichtervelde 27/05/1940 16e Linie Stafcompagnie Soldaat
-Brancardier
nog gesneuveld bij wanhopig terugtrekken in noordwestelijke richting na het wegvallen van elke vorm van leiding
1060 82 COUTEAU Marius Fayt lez Manage 8/01/1917 125/56205 Nevele 27/05/1940 1e Jagers te Voet 2e Bat 6e Comp Soldaat Allicht gewond bij gevechten om het Schipdonkkanaal en in hospitaal overleden aan opgelopen verwondingen. De 1e Jagers dienden een dwarsstelling op te trekken wegens Duitse doorbraak in de regio Nevele in de stellingen van de 15e Linie.
1061 83 COUTELIER Victor Fayt les Veneurs 31/03/1915 110/86738 Gottem 26/05/1940 4e Ardeense Jagers 2e Bat 6e Comp Soldaat gesneuveld door een kogel bij zware gevechten om de Leie te Gottem
1062 84 COUVAERT
   of GOUVART
Henri Wauthier Braine 11/04/1918 108/87531 Meulebeke 26 of 27/05/1940 8e Linie 3e Bat 9e Comp Soldaat omgekomen in de Leieslag
1063 85 COWEZ Jean Mons 29/09/1908 192/14724 Gent 11/05/1940 CT (Vervoerskorps) Legerautogroepering    
1064 86 COX Karel Neerpelt 3/09/1916 105/85193 Kwatrecht 20/05/1940 5e Linie 3e Bat 10e Comp Soldaat Zelf de 1e dag van strijd aan Bruggenhoofd Gent gesneuveld bij het verlenen van hulp aan zijn gewonde Compagnie Commandant onder vijandelijk vuur.
1065 87 COZIER Léon Rossignol 9/05/1918 110/89268 Moustier Sur Sambre 15/05/1940 4e Ardeense Jagers 2e Bat 4e Comp Korporaal Allicht gesneuveld toen de 4e Compagnie door Franse troepen foutievelijk werd doorgestuud naar Charleroi in plaats van Suarlée waar de rest van de 4e Ardeense Jagers naar toe trokken.